Gerekli evraklar

Gerekli evraklar

Kursumuza kayıt yaptırırken aşağıdaki evrakları eksiksiz hazırlayarak müracaat ettiğinizde işlemleriniz çok daha hızlı yapılabilecektir. 

İLK KEZ EHLİYET ALACAK OLAN ADAYLARIMIZ;

*NÜFUS CÜZDANI

*2 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF

*ÖĞRENİM DURUMUNU GÖSTERİR BELGE: Diploma, Tastikname, Öğrenci Belgesi (İlkokul mezunları ve 2.Kademe Okur Yazar Belgesi olan kişiler de kayıt yaptırabilmektedir.!)

*SAĞLIK RAPORU: Son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafınızla birlikte ehliyet için düzenlenmiş olmalıdır. Aile Sağlığı Merkezi, Özel Hastane v.b... alınmış rapaorlar kabul edilmektedir. Raporunuz güncel olmalıdır.

Engelli adaylarımızın engel durumlarını ve yüzdesini gösteren heyet raporu ile istediği ehliyet sınıfıyla birlikte "Sürücü Adayı olmasında sakınca yoktur." şeklinde hekim onayının olması gerekmektedir.

*ADLİ SİCİL BELGESİ: PTT şubelerinden alınan "e devlet" şifresi ile internet üzerinden çıkartılabilmektedir. Belgeniz güncel olmalıdır.

***Herhangi bir sınıf ehliyet sahibi olup, farklı bir sınıf için de ehliyet almak isteyen adaylarımızın bu evraklara ek olarak mevcut ehliyetlerinin aslını da kayıt esnasında ibraz etmeleri yönetmelik gereği zorunluluktur.