18 ilde e-sınavla ehliyet alınabilecek!

İstanbul'da 2 okulda E sınav merkezi hizmete açılmıştır.

E Sınav Merkezlerinin İletişim Bilgileri, Uygulamanın Avantajları ve Müracaat Bilgileri Haberimizde...

22 Mart 2017 Çarşamba 14:34:55

Türkiye genelinde ehliyet sınavları, İstanbul’da 2 tane olmak üzere, 20 ilde toplam 24 e-sınav merkezinde yapılmaya başlandı.

Haftada 840, ayda 3 bin 360 sürücü kursiyerinin elektronik ortamda ehliyet sınavına alındığını kaydeden bakanlık yetkilileri, e-sınav yapılan aday sayısının yeni merkezlerle birlikte çok daha artacağını ifade etti.

İstanbul'da bulunan E sınav Merkezleri;

İSTANBUL ÜSKÜDAR HAYDARPAŞA LİSESİ: Altunizade Mah. Okul Çıkmazı Sk. No:2 34660 Üsküdar/İstanbul

(Altunizade Mah. Validebağ Korusunun Yanı, Üsküdar Sahiline Yaklaşık 4 Km. Mesafededir.)

Telefon: (0216) 325 59 87

İSTANBUL GÜNGÖREN SULTAN ALPARSLAN İMAM HATİP LİSESİ: Merkez Mh., Abdi İpekçi Cad. No: 20 34164 Güngören/İstanbul

Telefon: (0212) 504 23 35

Bilindiği gibi 2016 yılı da dahil geçmiş yıllarda sene içerisinde 6 kez yapılan MTSAS Sınavı sayısı, 2017 yılı itibariyle 5 e düşürüldü. Klasik, çoktan seçmeli test usulü uygulanan sınav 2 yada 3 ayda 1 kez yapılıyor ve sonuçları 12 gün sonra açıklanıyor. Böylece, girmiş oldukları yazılı sınavdan kalan adaylar bir sonraki sınav hakları için birkaç ay beklemekle birlikte direksiyon sınavına da giremiyorlar.

E Sınav uygulamasının en önemli avantajı sınav tarihlerinin sıklığıdır. Belirli sınav merkezlerinde her hafta e sınav uygulaması yapılabilmekte, adayın başarılı olup olmadığı da uygulama merkezlerindeki sistem sayesinde, sınav çıkışında ve hemen öğrenilebilmektedir.

Bu sayede e sınav uygulamasında başarılı olan adaylar, sınav tarihinden sonraki en yakın direksiyon sınavına girebilmekte ve ehliyet alma süresini maksimum seviyede azaltmaktadır.

E sınav başvuruları, anlaşmalı bankalara "MTSKS - E Sınav Ödemesi" yatırılarak adayın kayıtlı bulunduğu Sürücü Kursu tarafından, adayın talebi doğrultusunda yapılmaktadır.

Önemli Uyarı! E Sınav uygulamasına dahil olan adayların kalan tüm haklarını E Sınavda kullanmaları zorunluluktur. Klasik sınava geçişleri kesinlikle mümkün değildir.

Sosyal Medya’da Paylaş :

DİĞER HABERLER
02 Nisa

Ehliyet Ve Pasaport İşlem...

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus mü...

22 Mart

Engellilere ÖTV Avantajı!...

ÖTV Kanununun 7. maddesinin 2 numaralı fıkrasına göre K...

13.04.2

Erkoç: Türkiye'de artık e...

'BELGESİ OLMAYAN ARAÇ ALIP SATAMAYACAK' Gümr...