18 ilde e-sınavla ehliyet alınabilecek!

İstanbul'da 2 okulda E sınav merkezi hizmete açılmıştır.

E Sınav Merkezlerinin İletişim Bilgileri, Uygulamanın Avantajları ve Müracaat Bilgileri Haberimizde...

22 Mart 2017 Çarşamba 14:34:55

Türkiye genelinde ehliyet sınavları, İstanbul’da 2 tane olmak üzere, 20 ilde toplam 24 e-sınav merkezinde yapılmaya başlandı.

Haftada 840, ayda 3 bin 360 sürücü kursiyerinin elektronik ortamda ehliyet sınavına alındığını kaydeden bakanlık yetkilileri, e-sınav yapılan aday sayısının yeni merkezlerle birlikte çok daha artacağını ifade etti.

İstanbul'da bulunan E sınav Merkezleri;

İSTANBUL ÜSKÜDAR HAYDARPAŞA LİSESİ: Altunizade Mah. Okul Çıkmazı Sk. No:2 34660 Üsküdar/İstanbul

(Altunizade Mah. Validebağ Korusunun Yanı, Üsküdar Sahiline Yaklaşık 4 Km. Mesafededir.)

Telefon: (0216) 325 59 87

İSTANBUL GÜNGÖREN SULTAN ALPARSLAN İMAM HATİP LİSESİ: Merkez Mh., Abdi İpekçi Cad. No: 20 34164 Güngören/İstanbul

Telefon: (0212) 504 23 35

Bilindiği gibi 2016 yılı da dahil geçmiş yıllarda sene içerisinde 6 kez yapılan MTSAS Sınavı sayısı, 2017 yılı itibariyle 5 e düşürüldü. Klasik, çoktan seçmeli test usulü uygulanan sınav 2 yada 3 ayda 1 kez yapılıyor ve sonuçları 12 gün sonra açıklanıyor. Böylece, girmiş oldukları yazılı sınavdan kalan adaylar bir sonraki sınav hakları için birkaç ay beklemekle birlikte direksiyon sınavına da giremiyorlar.

E Sınav uygulamasının en önemli avantajı sınav tarihlerinin sıklığıdır. Belirli sınav merkezlerinde her hafta e sınav uygulaması yapılabilmekte, adayın başarılı olup olmadığı da uygulama merkezlerindeki sistem sayesinde, sınav çıkışında ve hemen öğrenilebilmektedir.

Bu sayede e sınav uygulamasında başarılı olan adaylar, sınav tarihinden sonraki en yakın direksiyon sınavına girebilmekte ve ehliyet alma süresini maksimum seviyede azaltmaktadır.

E sınav başvuruları, anlaşmalı bankalara "MTSKS - E Sınav Ödemesi" yatırılarak adayın kayıtlı bulunduğu Sürücü Kursu tarafından, adayın talebi doğrultusunda yapılmaktadır.

Önemli Uyarı! E Sınav uygulamasına dahil olan adayların kalan tüm haklarını E Sınavda kullanmaları zorunluluktur. Klasik sınava geçişleri kesinlikle mümkün değildir.

Sosyal Medya’da Paylaş :

DİĞER HABERLER
22 Mart

Ehliyet sınavında ‘otomat...

Ehliyete yazılacak Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle...

22 Mart

Ehliyet değişikliği ile i...

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yayılan ”31 Aralı...

13.04.2

Ehliyetsiz genç sürücünün...

Bir süre Selçuklu ilçesinde gezen ehliyetsiz sürücü, Çe...